!!! NOWOŚĆ !!! KOMORA HIPERBARYCZNA !!! NOWOŚĆ !!!          !!! NOWOŚĆ !!! TESTY NA COVID-19 !!! NOWOŚĆ !!!

Informacje dla pacjentów

Komora Hiperbaryczna

Szanowni Państwo, z przyjemnością zawiadamiamy, że już od drugiej połowy grudnia 2020 rozpoczynamy działalność w zakresie terapii hiperbarycznej.

Terapia hiperbaryczna to nieinwazyjna metoda terapeutyczna wykorzystująca 100% tlen pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym, znajdującym się w komorze hiperbarycznej. Komory hiperbaryczne są często wykorzystywane jako terapia wspomagająca leczenie wielu chorób i dolegliwości. Tlenowa terapia hiperbaryczna jest jedną z najbardziej efektywnych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała. Tlen może przenikać tam, gdzie w normalnych warunkach nie ma szans się dostać. Tlen przenika nie tylko do czerwonych krwinek, jego stężenie wzrasta również w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym.

Dzięki sesjom terapii hiperbarycznej:

następuje ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych
zwiększa się odporność i wydolność organizmu
organizm skuteczniej eliminuje szkodliwe bakterie i wirusy
wspomożesz leczenie dziesiątek chorób i dolegliwości

W celu umówienia się na terapię prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej oferty!

Endoskopia górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego

Szanowni Państwo w naszej ofercie pojawiły się dwa nowe badania z zakresu endoskopii przewodu pokarmowego: gastroskopia i kolonoskopia.

 • gastroskopia
  Gastroskopia to badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Umożliwia diagnostykę schorzeń przełyku, żołądka i dwunastnicy, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, nowotwory, a także pobieranie wycinków błony śluzowej do badań histopatologicznych i tamowanie niewielkich krwawień.
 • kolonoskopia
  Kolonoskopia to badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego polegające na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Podczas kolonoskopii możliwe jest też pobieranie wycinków błony śluzowej jelita grubego do badań histopatologicznych, a także wykonywanie drobnych zabiegów, np. usuwanie pojedynczych polipów.

W celu umówienia się na badanie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej oferty!

Konsultacje z zakresu hipertensjologii

Hipertensjologia to dziedzina medycy zajmująca się diagnostyką oraz kompleksowym leczeniem nadciśnienia tętniczego. Najnowsze opublikowane wyniki badań epidemiologicznych potwierdzają obecność choroby nadciśnieniowej u około 10,5 miliona osób w Polsce, a trendy wskazują na rosnącą częstość występowania tej przewlekłej choroby zarówno w naszym kraju jak i na całym świecie. Nowoczesne podejście do tego schorzenia obejmujące ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego, szeroko pojętą diagnostykę, poradnictwo dotyczące postępowania niefarmakologicznego oraz specjalistyczne leczenie farmakologiczne przyniosło już wymierne korzyści dla całej populacji osób leczonych z powodu nadciśnienia tętniczego. Porównanie badań NATPOL z 2002r. i 2011r. pokazuje ponad dwukrotną poprawę skuteczności leczenia nadciśnienia tętniczego w naszym kraju (z 12% na 26%). Udowodniono, że nadciśnienie tętnicze jest niezależnym czynnikiem ryzyka miażdżycy tętnic, a co za tym idzie choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego, jest związane ze zwiększeniem ryzyka udaru mózgowego, a nawet cukrzycy.

W świetle powyższych faktów, wychodząc na przeciw Państwa specjalnym oczekiwaniom, serdecznie zapraszamy do skorzystania z porady hipertensjologicznej.

Dietetyka kliniczna

Zapraszamy Państwa do skorzystania z nowej usługi - konsultacji prowadzonych przez dietetyka klinicznego. Spotkania obejmują wywiad, podczas którego określa się problem żywieniowy oraz dokonuje pomiarów antropometrycznych. Dietetyk poznaje schorzenia pacjenta, których leczenie może obejmować dietoterapię. W ofercie znajdziecie Państwo porady żywieniowe z zakresu:

 • gastroenterologii
  np. choroba wrzodowa, zgaga, zaparcia, niestrawność, zespół jelita wrażliwego
 • endokrynologii
  np. cukrzyca, nadczynność i niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, nadmierna potliwość, otyłość
 • kardiologii
  np. nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu, wysoki poziom triglicerydów, miażdżyca
 • immunologii
  np. grzybica skóry, grzybica paznokci, przewlekłe zmęczenie
 • ortopedii
  np. niedobory witaminy D, osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, bóle mięśniowe
 • neurologii
  np. migrenowe bóle głowy, problemy z koncentracją, depresja

Dietetyk posiada certyfikat diagnostyki nietolerancji pokarmowej IgG - zależnej i stosowania diet eliminacyjnych w tym schorzeniu.

Jeśli pragniecie Państwo zmienić swój styl żywienia - poprawić aspekt swojego życia oraz utrzymać prawidłową masę ciała - zapraszamy na konsultację.

Psycholog, psychologia transportu

Szanowni Państwo, z przyjemnością zawiadamiamy, że poszerzyliśmy naszą ofertę o usługi w zakresie psychologii i psychologii transportu.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej oferty!

Medycyna estetyczna

Już od września 2010 rozpoczynamy działalność zabiegową w zakresie medycyny estetycznej. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.

 • Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (Botox)
  Korekcja zmarszczek na twarzy.
 • Peeling
  Istotą peelingu jest złuszczanie naskórka powodujące odsłonięcie głebszych warstw skóry, stymulujące ją do regeneracji.
 • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
  Kwas hialuronowy stosujemy do wypełniania zmarszczek: czoła, okolicy ust i oczu...
 • Mezoterapię
  Zapobiega procesom starzenia skóry, zmniejsza wypadanie włosów oraz zwalcza cellulit.

Bliższe informacje można uzyskać zadając pytanie przy pomocy naszego formularza kontaktowego lub dzwoniąc pod numer telefonu: 032 260 3525.

Endoskopia kapsułkowa

Badanie kapsułką PillCam SB ma zastosowanie w diagnostyce w najtrudniejszych przypadkach chorób jelita cienkiego tj. celiakia (choroba trzewna), choroby zapalne jelita cienkiego (choroba Leśniowskiego-Crohna), krwawienie w obrębie jelita, guzy jelita cienkiego.

Poniżej znajdują się odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez pacjentów. Prosimy je dokładnie przeczytać. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: 032 260 3525.

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktarzowego (wersja angielska).


Copyright © NZOZ "Medicus" 2021 Dąbrowa Górnicza